Denne gangen ble jeg inspirert av garnet. Jeg ser alltid etter garn både på salg og ikke. Dette garnet fra Sandnes gran heter Alpakka silke og er et nydelig eksklusivt garn. Det består av 70 % Alpakka og 30 % mulberry silke. Det er vel ikke det garnet som varmer mest, men tar det igjen i utsøkt kvalitet.
Dette trekantsjalet egner seg til selskapsbruk over skuldrene når en har på seg en nydelig kjole. Men det er ingenting i veien for å bruke det til hverdags, gjerne surret rundt halsen.
Det gikk med kun 7 nøster av dette garnet. Velger du uten frynser gikk det med 6 nøster. Jeg brukte heklenål nr 3,0. Dette sjalet målte 180 cm i lengden og 93 cm i høyden.
Det fine med dette mønsteret er at det hekles fra bunnen av, som betyr at det er opp til deg hvor stort du egentlig vil ha trekantsjalet.
Og her en kollasj med bilde av meg med det ferdige sjalet:
Her kan dere se nærbilde av tre ulike gittermønster:
Dersom du er interessert er mønsteret til dette trekantsjalet til salgs i nettbutikk: Mønster nettbutikk