Trekantsjal heklet trippestaver i blomstermønster med atten blader

Denne gangen hekler jeg av et av mine favorittgarn, Sandnes alpakka silke. Etter min mening er dette et garn for innebruk, men kan også brukes utendørs. Nå elsker jeg store sjal og dette er av oversized størrelse. Mønsteret starter i bunnen og kan hekles i den størrelsen som ønskes.

Dette trekantsjalet er 206 cm bredt og 92 cm høyt. I tillegg valgte jeg å hekle på frynser som er 30 cm lange. For den størrelsen jeg valgte gikk det med 8 nøster. 

Og her et bilde av meg med det ferdige trekantsjalet:

kollasj blått oversized trekantsjal

 

Dersom du ønsker å kjøpe denne oppskriften kan du sende kr 40 til konto 9801 11 10754 og sende e-post til ninahokeli@gmail.com hvor du skriver at du bestiller mønster trekantsjal nr 19. Dersom du ønsker det kan du vippse til meg på mobilnummer 40417160. Jeg sender deg mønsteret så raskt jeg har anledning. Mønsteret inneholder detaljerte forklaringer

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s